Alexa Traffic Rank Nedir?

Alexa, dünya genelindeki sitelerin istatistiklerini tutuyor.
Google üzerindeki a...

Alexa Traffic Rank Nedir?

Alexa, dünya genelindeki sitelerin istatistiklerini tutuyor.
Google üzerindeki anahtar kelimelere, alexadaki dünya sıralaması, lokasyona göre ülke sıralaması eklentiyi hangi ülkede kullanıyorsanız bunların istatistiklerini sunuyor.
Kullanışlı bir eklentidir bunu kullanan kişiler genelde web üzerinde çalışan webmasterlar,yazılımcılar ve site sahipleri kullanıyor.
Sitenin dünya sıralamasına, ülke sıralamasına bakılmaktadır sadece bu kadar değil...
Alexa chrome eklentisinin bence herkesin kullanması gerek ve ayrıca alexa istatistikleri doğrudur.
Aynı zamanda alexanın mozilla,opera diğer tarayıcı eklentileri mevcut fakat ben chrome kullanmayı tercih ediyorum.
O kadar yatırım yapıp geliştirilen bir yazılımın eskimesi ve verdiği değerlerin yanlış olduğunu düşünülmesi garip...

Alexa bununla kalmıyor, sitenizde google'da çıkan anahtar kelimeleri, başka sitelerden yaptığınız link çıkışlarını siteye nereden trafik çekildiğini, 
sitene benzer içerikte olan sitelerin listesini ve daha sayamadığım bir çok şey alexa'nın ücretli paketlerini kullanırsanız,
tüm fonksiyonlarının hepsini kullanılıp limitlere takılmadan rakiplerinizin önüne nasıl geçeceğinizin planlamasını doğru şekilde yapıp sitenizi yükseltmek için çalışmalar yapabilirsiniz. 


Alexayı bu kadar kısa şekilde anlatmak benide üzüyor, ücretli paketlerini kullanıp deneyimlerimi aktarmak isterdim fakat maalesef hiç kullanmadım. Alexa sadece bu kadar değil onu bilmenizi istiyorum Google'nin bile istatistiklerini sunan dev firmadan bahsediyoruz. Ayrıca Amazon Alexa olarak bilinen firmanın çoğu hissesi sanırım Microsoft'ta onuda belirteyim. 

Yorumlar