Backlink Nedir?

Backlink Nedir Ne İşe Yarar ?

     ...

Backlink Nedir?

Backlink Nedir Ne İşe Yarar ?

            Backlink en kısa tanımıyla, bir web sitesinin başka bir web sitesinde kendi sitesine ait bir link paylaştırması ile oluşan sistemdir. Bu sistemde zorunluluk yoktur. Kendi linkini başka bir web sitesinde paylaşmak isteyen web sitesi, diğer web sitesi şartlarını karşılamak zorunda. Bu şartlar ücret ya da başka şartlardan (karşılıklı link yayınlama gibi) oluşabilir. Ancak özellikle dikkat etmekte fayda olan bir durum söz konusudur. Bu sayfalar arasında içerik bakımından çok uçuk bir fark olmaması gerekir. Örnek vermek gerekirse, pantolon satışı yapan bir web sitesi, kendi içinde tişört satan ya da aynı şekilde kıyafet alanında satış yapan bir web sitesi olmalı ve satış içeriği bakımından birbirileri ile dolaylı yoldan bağlantılı olmalıdır.

Backlink Süreci Nasıl Başlatılır ve En Fazla Verim Nasıl Alınır ?

            Backlink kendi içinde birçok farklı kavram barındıran bir süreçten oluşur. Bu kavramlar hakkında daha fazla Bilgi almak ve bunların işleyişini bilmek oldukça önem arz eden bir konudur. Bu bağlamda ilk kavram zaman kavramıdır. Bu kavram Backlink ‘leri aylık olarak ya da günlük  almak mı gerekir sorusunu açıklar. Backlink ilk başlarda günlük alınabilir. Fakat bu süreç ilerleyen zamanlarda aylık ya da yıllık gibi bir düzene sokulduğunda başarı kaçınılmaz olacaktır.

Bir diğer konudan bahsetmekte fayda var. Web sitesi içeriğinde yaptığınız projeler kapsamında ses getirebilir ya da iyi bir başarı elde edebilirseniz, haberlere çıkma ya da sosyal medya gibi platformlarda paylaşılma yolu ile  zaman içinde Backlink ‘leriniz artabilir ve çok farklı bir konuma gelebilirsiniz. Bu durumda yapacağınız iş ve projeleri çok iyi tasarlamak ve iyi bir destekten faydalanmak gerekir. Backlink ile ilgili diğer kavram ise Anchor text kavramıdır. Bu kavram satış yapan iki web sitesi arasındaki ürün bağlantısının adıdır. Yani pantolon satışı yapan bir web sitesi ile beyaz eşya satan bir site arasında Anchor text bağlantısı yoktur. Web tasarım ile ilgilenen bir site 3D web tasarım ile ilgilenen bir site arasında Anchor text bağlantısı vardır. En iyi altyapısı ile İnternet ve Bilişim alanında her türlü desteği veren bir firmadır.

Yorumlar