Hosting ve Domain Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternet bir şekilde hayatımızın büyük bir parçası oldu. Oyun oynuyoruz ha...

Hosting ve Domain Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternet bir şekilde hayatımızın büyük bir parçası oldu. Oyun oynuyoruz haber okuyoruz, arkadaşları takip ediyoruz, bir şekilde internete mutlaka giriyoruz. Sektör bu kadar popülerken internette var olmak isteyenlerin yapması gereken şey ise internet sitelerini açmak. Uzun zaman önce hükümetin şirketlere internet site sahipliğini zorunlu hale getirmesi konunun ne kadr önemli olduğuna bir işaret. Bu açıdan kendi internet sitesini açmak isteyenler için sizlere hosting ve domain alırken ( barındırma ve alan adı) dikkat etmeniz gereken şeylerden bahsedeceğiz. Hosting ve domain konularına ayrı ayrı değineceğiz.

Hosting alırken nelere dikkat edilmeli?

Her zaman fiyat performans hizmetleri aramalısınız ? Sunucu lokasyonu, sunucusu kullanılan donanımlar sunucunun her zaman aktif kalması gibi özelliklere dikkat edin. Fiyatı uygun ama performansı yüksek hosting ve hosting şirketlerin tercih edebilirsiniz. Turhost & İsim Tescil.net gibi şirketler hem fiyat hem de performans açısından lider konumdalar.

Hosting şirketimizin seçerken araştırmanız gereken bir diğer konu müşteri desteği. Sorun yaşadığımızda hızlı çözüm almak için müşteri hizmetleri kalitesi önemli rol oynuyor. Sorduğunuz soruya 7/24 cevap verebilecek şirketlere odaklanın. Bunun için ayrıca satın alma yapmadan iletişim kanalından hosting şirketiyle iletişime geçerek ne kadar sürede cevap verdiğini ölçün.

İçeriği değiştirilebilir esnek hosting paketleri

Şirketimizin müşteri memnuniyetine verdiği önemi görmek için yeterli bir özellik, paketinizde ihtiyacınız olan özellikleri değiştirebiliyor olmanızdır. Şirketin paketlerinin yanında aşırı kullanım için örneğin CPU sınırını arttırmanız mümkün olan şirketlerle çalışabilirsiniz.

Alan adı ( Domain )

Şimdi gelelim alan adına. Belirlediğiniz size uygun domainin iyisi kötüsü ucuzu pahalısı olmaz. Bu açıdan sizlere uygun fiyattan domain kaydettirecek Turhost veya İsimtescilden almanız daha makul gelecektir ve memnun kalacaksınızdır.

Bununla birlikte yenileme ücretlerini iyice kontrol edin ve şirketimizin yenileme ücretleri konusunda ne kadar şeffaf olduğunu araştırın.

Zorunlu olarak seçtiğiniz uzantıyı bulabileceğiniz bir şirket olmalı. Örneğin .store uzantısını her şirket kayıt edemiyor. Siz hangi uzantıyı seçerseniz hosting şirketinizin o uzantıyı kayıt edip edemeyeceğine bir bakın. İsimtescil.net şirketinde oldukça fazla domain uzantısı seçeneği bulunuyor.

Domain ve hosting konusunda sizlere en iyi hizmeti verecek firmalar konusunda tercih yapabilirsiniz.

Tavsiye Ettiğim firmalar: Turhost.com ve isimtescil.net’dir oldukça kalitelidir ayrıca müşteri memnuniyetine bu firmalar oldukça iyi diğer firmaları es geçebilirsiniz diyorum. Yıllık 25 TL yok 50 TL’ye sınırsız barındırma hizmeti veren katagulle hafta sonu telefonla ulaşamadığınız firmalarla iş birliği yapmayın derim. Yıllardır bu iki firmadan sağlıyorum ve oldukçada memnunum.

Yorumlar