Instagram Hikayesinde “Bana Soru Sor” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anonim olarak kullanıcılara soru sorma sitelerinin ardından Instagram’da “Bana Sor...

Instagram Hikayesinde “Bana Soru Sor” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Anonim olarak kullanıcılara soru sorma sitelerinin ardından Instagram’da “Bana Soru Sor” özelliğini hikayeler bölümüne ekledi.

Uygulamanın yeni getirdiği soru sorma özelliği, kimi kullanıcı tarafından hoşnut kimi kullanıcı tarafından olumsuz karşılandı.

Instagram Hikayesinde “Bana Soru Sor” Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram hikayelerinde kullanılabilen “Bana Soru Sor” özelliği, uygulamanın en son güncellemesiyle getirildi. Eğer uygulamanız güncel olmasına rağmen hesabınızda bu özellik aktif değilse bu bir sorun değildir. Uygulama, getirdiği güncellemeleri bütün kayıtlı hesaplarında aynı anda aktif etmeyebilir. Bu sorunun çözümü için uygulamanın APK’sını indirmenize gerek yok. En kısa süre içerisinde Instagram hesabınızda bu özellik aktif olacaktır.

Özelliği kullanabilmek için uygulamaya girin ve uygulama ana ekranının sol üstünde yer alan kamera butonuna tıklayarak hikayelere gidin. Bu ekranda ister fotoğraf isterseniz de video çekebilirsiniz. Hikayenizi oluşturun ve sağ üst taraftaki Etiketler butonuna dokunun. Alt taraftan açılan pencerede, hikayelerinize, konum, kişi, GIF, saat, tarih ekleyebilir, anket oluşturabilir ve en son özellikler beraber “Bana Soru Sor” özelliğini kullanabilirsiniz. Açılan pencerede “Sorular” butonuna tıklayın.

“Sorular”, oluşturduğunuz hikayenin üzerinde ufak bir kutucuk olarak duracaktır. Bu kutucuğa “Bana Soru Sor” yazan yerin üzerine tıklayarak istediğinizi yazabilirsiniz. Ayrıca kutucuğu istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Hikayelerde paylaştığınız “Sorular” özelliğine yanıt veren kullanıcılar, kullanıcı adlarıyla beraber Instagram hikayenizde gözükecektir. Soruyu soran kişiyi sadece soru sorulan kullanıcı görecektir.

Yorumlar

Blaviken Kasabı
Hocam, tasarım hoş ve ilham verici, keza bilgiler de öyle. Eğer biraz daha bu tarz bilgi girersen tutacağına inanıyorum. Velhasılkelam, başarılar dilerim...