SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

“Bir web sitenizin ziyaretçi sayısını nasıl arttırırım”

SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

“Bir web sitenizin ziyaretçi sayısını nasıl arttırırım” mı diyorsunuz?

Alanınızla alakalı “Google’da arama yapıldığında ilk sırada nasıl çıkarım” gibi yanıt arayan sorularınız mı var?

Markam tanınsın ve güvenilir olsun” mu istiyorsunuz?

Bu ve bunlar gibi birçok isteğinizi karşılayabilecek bir formül veriyoruz: SEO.

SEO yani arama motoru optimizasyonu ile web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilmeniz, web sitenizi Google’da ilk sıralara çıkarmanız, markanızın herkes tarafından tanınmasını ve güvenilmesini sağlayabilirsiniz.

SEO, arama motorlarındaki iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır diyebiliriz. Site içi ve site dışı olmak üzere 2 tür SEO vardır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

Web sitemiz için yapacağımız SEO çalışmasının ne gibi faydaları olacaktır?

Biliyorsunuz ki Google’da arama yaptığınız zaman araştırdığınız şey doğrultusunda çoğunlukla çıkan ilk web sitesine giriyorsunuz. Bu istatistiğe bağlı olarak yaptığımız SEO çalışmasıyla ilk girilen web sitelerinden birinin de sizin web siteniz olmasını sağlıyoruz.

Nasıl mı?

Diyelim ki bir e-ticaret siteniz var. Ve orada ürün satışı yapmaktasınız. Sattığınız ürünün kalem olduğunuz varsayarsak, “kalem satın almak istiyorum” anahtar kelimesine SEOyaparak bu şekilde Google’da arama yapan müşterilerin eriştiği ilk web sitesinin sizin web siteniz olmasını hedefliyoruz.

Gelelim asıl konumuza…

SEO Nasıl Yapılır?

Site içi SEO Nasıl Yapılır?

Site içi SEO yöntemleri ve incelikleri çoktur. Bundan dolayı detaylı açıklamayı bir sonraki blog yazımızda paylaşacağım. J Şimdi diğer SEO yöntemine bir göz atalım.

Site dışı SEO Nasıl Yapılır?

SEO da en çok dikkat etmemiz gereken nokta arama motorlarına doğallığımızı göstermek. Arama motorları çok fazla talep gören web sitelerini üst sıralara çıkardığı bilinen bir istatistiktir. Bizim de temelde yaptığımız arama motorlarına doğal yollarla web sitemizin çok tıklanma aldığını, farklı sitelerden bizim sitelerimize çok fazla yönlendirme olduğunu göstermek. Bunun için farklı sitelerden kendi sitemize backlink alıyoruz. Peki nedir bu backlink?

Backlink isminden de anlaşılacağı gibi “geri link” alma durumudur. X.com web sitesinden alacağımız bir backlink ile arama motorlarına popüler bir site olduğumuzu ispatlıyoruz. Yapma yöntemi ise oldukça kolay. Popülerliği yüksek olan web sitelerinde konumuzla alakalı olan bir makalenin içine gömeceğimiz anahtar kelimelere tıklanınca bizim sitemize gelecek kullanıcılarla olmaktadır. Bu şekilde arama motorları indexlenen web sitelerinden bizim web sitemize gelen bir link olduğunu görecek ve bizim web sitemizi popüler yapacaktır. Backlinkler çoğaldıkça web sitemizin popülaritesi de çoğalacak ve arama motorlarında üst sıralarda aksiyonunuz başlayacak.

Eğer Profesyonel seo hizmeti almayı düşünüyorsanız [email protected] mail adresime yazarak detaylı hizmet bilgisi alabilirsiniz.

Yorumlar