SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Sitenizde paylaştığınız her bir yazının önemli bir grafik kaynağına dönü�...

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Sitenizde paylaştığınız her bir yazının önemli bir grafik kaynağına dönüşmesi için yazılarınızı SEO uyumlu hazırlamak önemlidir. Düşünün bugün Google'da en çok aratılan amazon, netflix veya tesle,elon musk yada ankara seo hizmeti kelimesi en önemliside eğer internet üzerinden ürün satışı yapıyorsunuz ve örnek verecek olursak kişiye özel rakı bardağı satıyorsunuz. 

Bu kelimede Google  aramalarda sizin siteniz çıksa ne kadar güzel olurdu? İnternet sitenizi organik olarak trafik çekerek günde binlerce kişiye ulaşmasını istiyorsanız SEO uyumlu içerik hazırlamayı ve her yayınladığınız makaleyi değerli kılmayı öğrenmelisiniz. 

Bu yazımda SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? SEO Uyumlu Makale neden bu kadar önemli? SEO Nedir tam olarak bilmiyorsanız. SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? Makalemi okuduktan sonra bu içeriği okumaya devam edebilirsin.

Öncelikle meta etiketlerinden başlayalım; en önemli meta etiketleri "description,keywords ve title" etiketleridir. Google'da üst sıralarda çıkmak için neler yapmalıyız?

Ben Google'da seo kelimesinde üst sıraya çıkmak için neler yapmalıyım onu anlatacağım.

Bunları yaptık bir sonraki aşama makalemizi baştan sonra seo uyumlu hale getirmeliyiz.

Başlığımızın içerisinde kesinlikle odak anahtar kelimemizi kullanmamız gerekir. Başlık içerisinde anahtar kelimemizi kullanmaz isek Google konuyu net olarak anlayamaz ve istediğimiz kelimelerde bizi ön plana çıkaramaz. O nednele Başlık içerisinde anahtar kelimemezi kullanacağız.

ikinci dikkat etmemiz gereken konuda yazımızda alt başlıklar kullanmamız gerekmekte. Bunları html kodları ile h2 h3 h4 nasıl isterseniz o şekilde ayarlayabilirsiniz. Alt başlıklarda anahtar kelimelerimizi kullanırsak daha iyi olur.

Anahtar kelimenizi yazınıza orantılı şekilde makale içerisinde geçirmelisiniz. 500 Kelimeleik bir yazıda çok fazla anahtar kelime kullanmanız sağlık değildir. 3-4 adet anahtar kelime geçirmeniz iyi olacaktır.

SEO İç Link ve Dış Link Nedir?

 

İç Link Nedir? Sitemizin içerisinde bulunan herhangi bir yazımızında içindeki kelimeye yine sitemizin içerisinde bulunan farklı bir kategori veya yazıya link çıkmaktır.

Örnek vererek açıklayayım "seo başlangıç rehberi" bu kelimeye yine sitemin içersinde bulunan kategoriye link çıkartarak iç link yapmış oldum.

Dış Link Nedir? Sitenizden veya farklı bir siteden yazınız içerisindeki kelimeye link vererek dış link yapmış olursunuz. ankara seo hizmeti bu kelimeye dış link vermiş oldum.

Daha sonrasında görsel seo nasıl hazırlamalıyız? makale içerisinde eklenen görselin alt başlığını eklemeliyiz fakat birden fazla görseli yazıya ekleyip tüm alt başlıklara anahtar kelimeyi eklemeniz sağlıklı olmayacaktır. img src="gorsel_link" alt="alt başlık" demek istediğim her görsel farklı anahtar kelimeler eklerseniz seo açısından daha iyi olur.

Ve bu şekilde seo uyumlu içerik oluşturmuş oluruz. Sormak istediğiniz soruları yorumlar bölümüne yazarak bilgi alabilirsiniz.
 

Yorumlar